تاریخ امروز : 29 دی 97

بدترين دروغ‌ها گمان بد به مردم بردن است. حضرت محمد (ص)

با برگزاری حراج های غیر واقعی مخالفیم

به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین " عبدالحسین کولجی " در هشتمین جلسه کمیسیون نظارت  استان که روز  پنج شنبه در سالن جلسات سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین برگزار شد ، گفت:شرایط برگزاری حراج واقعی در قانون  نظام صنفی مشخص شده است  و واحدی که  صرفا 12 درصد سود قانونی دارد نمی تواند 40 درصد تخفیف بدهد.

وی اخذ مجوز قانونی در برگزاری حراج و فروش های فوق العاده را ضروری دانست و تاکید کرد کلیه فروشگاهها و  صنوفی که قصد برگزاری  فورش فوق العاده و  حراج را درپایان سال دارند باید   قبل از هر اقدامی مجوز های لازم را دریافت کنند .

وی تصریح کرد: برخی از فروشگاهها و واحد های صنفی  با برگزاری حراج های غیر واقعی  و در نظر گرفتن تخفیف های بی حساب اقدام به سوء استفاده و جذب مشتریان خود می کنند که در صورت شناسایی به شدت برخورد می شود . 

 وی اظهار کرد: مردم  دقت داشته باشند  چنانچه یک واحد صنفی اجناس خود را با سود قانونی تعیین شده در قانون  بفروشد ، در هنگام برگزاری حراج فقط می توانند   درصد سود قانونی خود را به عنوان  تخفیف در نظر بگیرند و  گاها مشاهده می شود برخی از واحد ها بیش از 40  الی 70  درصد تخفیف در نظر گرفته است  که این امر طبق قانون محال است .

کولجی تصریح کرد:  برخی از فروشگاهها  نیز کالاهایی که مشتری بیشتری دارد و جز اقلام اساسی  و مورد نیاز مردم است را باقیمت بیشتر  و کالایی که مشتری کمتری دارد  را ارزانتر از قیمت واقعی خود عرضه  می کنند و اینکار را هم زیبا کردن کالا در فروش عنوان می کنند که  تخلف محسوب می شود و در صورت مشاهده برخورد خواهد شد.

رئیس اتاق اصناف استان قزوین خاطر نشان کرد : کلیه فروشگاهها و  واحد های صنفی جهت  برگزاری حراج یافروش فوق العاده  بایستی با مراجعه به اتحادیه مربوطه  درخواست کتبی خود را مبنی بر برگزاری فروش فوق العاده یا حراج  به اتحادیه ذیربط ارائه داده و  پس از بررسی  فاکتور های خرید توسط کارشناسان اتحادیه  مجوز حراج یا فروش فوق العاده  مطابق آئین نامه  مربوطه  صادر  خواهد شد.

99 درصد بودجه اتاق اصناف در سال 94 محقق شده است/ رشد 5 درصدی  بودجه آموزش اصناف در سال 94

عبد الحسین کولجی در ادامه افزود : در بودجه سال 94  بودجه در نظر گرفته شده 99 درصد آن محقق شده و در برخی از موارد بیش از 100 درصد تحقق یافته  است

رئیس اتاق اصناف استان قزوین در هشتمین جلسه کمیسیون نظارت بر سازمانهای  صنفی قزوین  گفت: جلسه   بودجه آموزش  اصناف استان در سال 94- 105 درصد محقق شده و  5 درصد نیز رشد داشته است.

وی اظهار داشت:  در سال 94 در راستای  اجرای اقتصاد مقاومتی  اعضای هیات رئیسه اتاق اصناف و اتحادیه های صنفی هیچ گونه حقوق دریافت نکرده اند  تا بتوانند هزینه هایی مانند تکمیل نمودن ساختمان اتاق اصناف و دریگر هزینه های  جبران شود.

کولجی  : همه اعضای هیات رئیسه اتاق اصناف  هماهنگ و با تعاملی مثبت در جهت  رفع مشکلات اصناف استان نهایت  گام بر می دارند  و  سعی ما بر این است که در  سال آینده  با برنامه ریزی و همدلی ، اصناف استان  در همه زمینه ها پیشرفت خوبی را داشته باشند.

 

 

 

دسته :
انتشار :‌ 26 اسف 94