تاریخ امروز : 29 دی 97

بدترين دروغ‌ها گمان بد به مردم بردن است. حضرت محمد (ص)

سهم مردم از اقتصاد به ۱۸ درصد کاهش یافته است

رئیس اتاق اصناف ایران با اشاره به تسلط گسترده دولت بر اقتصاد کشور گفت: تسلط دولت بر مدیریت ۸۲ درصد اقتصاد کشور سبب کاهش سهم مردم تا ۱۸ درصد شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، علی فاضلی روز یکشنبه در اجلاس روسای اتحادیه اصناف تهران اظهارکرد: انتقال سهم ۸۲ درصدی دولت به مردم یک نیاز اساسی در اقتصاد کشور است.

وی افزود: در تدوین اقتصاد مقاومتی نگاه رهبر معظم انقلاب به مردمی شدن اقتصاد است که این اتفاق با کمک دولت و مجلس محقق می‌شود و برای آن باید فعالیت بیشتری کرد.

فاضلی گفت: اصناف باتوجه به ظرفیت‌های موجود و نقش آنها در ایجاد اشتغال، پیشانی بخش خصوصی است و مجموعه اصناف با تمام توان در اختیار اجرایی شدن اقتصاد مقاومتی است.

ادغام اتحادیه های موازی

وی افزود: برای ورود به بازارهای بین المللی در اقتصاد کشور باید چابک سازی صورت گیرد و براین اساس اتحادیه هایی که دارای تداخل صنفی و یا دچار مشکل مالی هستند در یکدیگر ادغام می‌شوند.

فاضلی در پایان صحبت‌های خود با اشاره به دست اندازی به حریم ۲۶ اتحادیه صنفی از سوی زیرمجموعه های دولتی گفت: بخش اعظمی از زمان اصناف به رفع این دست اندازی ها تلف می‌شود و در این زمینه باید تجدید نظر جدی صورت گیرد.

 

دسته :
انتشار :‌ 26 ارد 95