تاریخ امروز : 29 دی 97

بدترين دروغ‌ها گمان بد به مردم بردن است. حضرت محمد (ص)

ورشکستگی تعدادی از طلافروشان مبارکه اصفهان بخاطر مبلغ بالای مالیات بر ارزش افزوده

رئیس اتاق اصناف مبارکه از اعتراض صنف طلافروشان به روند اخذ مالیات بر ارزش افزوده خبر داد و گفت: چهار نفر از طلافروشان بزرگ شهرستان مبارکه ( استان اصفهان) به علت مالیات های سنگین ارزش افزوده ورشکست شدند.

سید مصطفی هاشمی در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف ایران در مورد افزایش نیافتن مالیات اسمال صنوف براساس توافقنامه اتاق اصناف ایران با سازمان امور مالیاتی اظهار داشت: صنوف از بابت اینکه مالیات امسال  ۸ تا ۱۰ درصد افزایش پیدا نکرد، بسیار خشنود شدند اما کماکان بر این اعتقاد هستند که با توجه به رکود حاکم بر اقتصاد کشور مالیات اصلی و پایه همچنان بالا است.

وی افزود: درست است که شهرستان مبارکه یک منطقه صنعتی محسوب می شود اما اکثر شهرک های صنعتی در شرایط رکودی وضعیت خوبی ندارند و درآمد بالایی هم کسب نمی کنند.

رئیس اتاق اصناف مبارکه اصفهان تصریح کرد:  رکود بازار سراسری است و اصل بر این است که دولت برحسب رکود اقتصادی موجود مالیات خود را دریافت کند.

وی همچنین با انتقاد از اخذ مالیات سنگینِ ارزش افزوده گفت: اکثر صنوف به علت مالیات سنگین ارزش افزوده تعطیل کردند؛ صنف طلافروشان هم نسبت به روند اخذ مالیات ارزش افزوده معترض اند.

به گفته مصطفی هاشمی، مالیات ارزش افزوده ی طلافروشان ۳۵۰ میلیون تومان است و همین مالیات سنگین موجب شده تا بسیاری از طلافروشان به ابطال پروانه های کسب خود و تعطیلی واحدهای صنفی خود اقدام کنند.

وی در ادامه از چندین برابر شدن مالیات صنف رایانه فروشان خبر داد و افزود: رایانه فروشان در سال ۸۳ حدود ۳۵۰ هزار تومان مالیات پرداخت می کردند اما اکنون مالیات رایانه فروشان کمتر از ۱۲ میلیون تومان نیست و مالیات های سنگین موجب تشنج در بازار شده است.  

رئیس اتاق اصناف مبارکه از ابطال ۲۵ پروانه کسب از سوی رایانه فروشان خبر داد و افزود:  ۱۵ پروانه کسب رایانه فروشان در سال ۹۵ باطل شده است.

دسته :
انتشار :‌ 10 خرد 95