تاریخ امروز : 29 دی 97

بدترين دروغ‌ها گمان بد به مردم بردن است. حضرت محمد (ص)

سومین جلسه کمیسیون نظارت بر سازمانهای صنفی استان قزوین برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین در این جلسه  ضمن طرح نامه های رسیده به دبیر خانه کمیسیون نظارت  مسایل و موضوعات   مربوط به حوزه اصناف استان  مورد بحث و بررسی و تصویب  قرار گرفت 

خرید و فروش پروانه کسب ممنوع و تخلف است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین به عنوان رئیس این کمیسیون در این جلسه ضمن آرزوی قبولی طاعات و عباداتحاضرین گفت : گاها شنیده می شود که برخی از اتحادیه های صنفی و افراد صنفی  اقدام به فروش و انتقال پروانه کسب خود به افراد دیگر  می نمایند که این امر تخلف محسوب می شود و در صورت مشاهده با جدیت برخورد خواهد شد.

پرزحمت از برخورد با دو نفر از  اعضای هیات مدیره یک  اتحادیه صنفی در سطح استان خبر داد و افزود: تخلف این افراد پس از بررسی دقیق  توسط کارشناسان خوزه اصناف  به دلیل فروش غیر قانونی پروانه کسب صنفی توبیخ شدند.

وی اضافه کرد : کلیه افراد  جهت ایجاد کسب و کار صنفی می تواند با مراجعه  به اتحادیه مربوطه  و ایجاد  شرایط  قانونی صدور پروانه کسب ، از اتحادیه مربوطه  پروانه کسب خود را اخذ نموده و فعالیت صنفی خود را آغاز نماید.

سالانه 10 درصد سهمیه آرد  استان آزاد سازی می شود

وی افزود:  در راستای ایجاد فضای رقابتی در پخت و بهبود کیفیت  نان  و همچنین کاهش تخلفات  در بین نانوائی ها  سالانه 10 درصد به  نانوائی های استان آزادپز  افزوده خواهد شد.

وی با اشاره به  تاکید استاندار  محترم در خصوص آزاد سازی  آرد استان گفت : بر اساس تصمیم کار گروه آرد و نان استان  بایستی سالانه 10 درصد از نانوایی های استان آزاد پز شوند واین امر  منبعد به صورت جدی دنبال خواهد شد.

وی از تشکیل تعداد 1800 پرونده  تخلف در سطح  نانوائی های استان در سال گذشته خبر داد و اظها رکرد :  از کل پرونده های تشکیل شده تعداد 1065  تخلف کم فروشی در واحد های صنفی نانوایی بوده است.

وی همچنین با بیان اینکه  بیشتر نانوایی های  مستقر در سطح شهر قزوین در مناطق کمتر توسعه یافته  استقرار دارند  افزود: 30 الی 35 درصد  آزاد سازی  در فضای شهری و مناطق توسعه یافته استان انجام خواهد شد .

پرزحمت همچنین با تاکید بر  تاثیر آزاد سازی در رقابتی شدن تولید نان  تصریح کرد: آزاد سازی   سهمیه آرد  باعث افزایش کیفیت ،  تنوع و رقابتی شدن  فضای تولید و پخت نان در استان  می شود.

وی در ادامه  با اشاره اجرای طرح هوشمند سازی مکان صنفی صنوف در استان اشاره کرد وافزود:  این طرح باعث تسریع در ارائه خدمات به صنوف و  افزایش خدمت رسانی به شهروندان خواهد شد.

در ادامه این جلسه  با طرح نامه های  رسیده به دبیر خانه کمیسیون نظارت بر سازمانهای صنفی استان   مواردی از قبیل؛ صدورمجوز جهت  برگزاری انتخابات اتحادیه هایی که مهلت قانونی فعالیت انها به اتمام رسیده ، نصب دوربین های مدار بسته در واحد های صنفی ، جایگزینی عضو علی البدل  یکی از اتحادیه ها به جای عضو مستعفی ،  تعیین حق عضویت ، حق ورودیه و متراژ   رسته های جدید صنفی ،  مسایل بهداشتی و دستور العمل های ابلاغی از سوی وزارت متبوع مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

 

دسته :
انتشار :‌ 02 تیر 95